Акциона камера 4к WiFi HD DV Ultra HD

2,190.00 ден

Водоотпорна футрола, што ќе ви овозможи да снимате 30 метри под вода.

Compare

Опис

Карактеристики:
1.Со водоотпорна футрола, што ќе ви овозможи да снимате 30 метри под вода. 2.HD екран за практични видеа и репродукција на слика
3.Батерија која лесно се заменува и помога да го продолжи животниот век на производот
4.Снимајте видеа додека се полни
5.HD 16 мегапиксели широкоаголен објектив CMOS сензор
6.HDMI излез
7.Web камера
8.Подржува SD мемориска картичка до 64GB (максимум)
9.Подржува повеќе формати на снимање видео: 4K / 2.7K / 1080P / 720P0WVGA
10.Подржува MOV формат на снимање
11.Подржува multiple photo shooting modes:Single shot & Snapper
12.Супер лесна и мала по големина
13.Камера со WiFi поддршка

Спецификации:
Резолуција на видео
4K, 30fps (3264×1836)
2K, 30fps (2688×1520)
1080P, 30 / 60fps (1920×1080)
720P, 30/60 / 120fps (1280×720)
Видео формат за компресија: H264
Јазик: англиски, шпански, француски, германски, италијански, кинески, јапонски, итн.
Конекции USB 2.0, HD излез
Траење на батеријата Прибл. 90minutes (1080p)(900mAh)
Димензија 29.8×59.2x41mm
WiFi Android и iOS поддржан

Додатоци:
Водоотпорно куќиште,
Држач за Водоотпорното куќиште,
Водоотпорен клип за куќиштето,
Држач за велосипед,
Мултифункционален клип,
Клип за камера,
Седиште за шлем ,
Завои,
Крпа за чистење ,
Адаптер за напојување,
3M налепници,
Микро USB кабел,
Држач за адаптер,
Упатство

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Акциона камера 4к WiFi HD DV Ultra HD”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.