Ѓезве за еспресо за 4 шољи

690.00 ден

Ѓезве за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.

Compare

Опис

Ѓезве за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.
 
Ѓезвето е составено од 3 дела:
резервоар за вода (основа)
филтер за кафе
резервоар за кафе (горен дел)
 
Материјал: нерѓосувачки челик
Капацитет: 4 шољи
 
Како се користи:
Наполнете ја основата со вода, но не го надминувајте вентилот.
Наполнете го филтерот со мелено кафе.
Прицврстете го горниот дел од ѓезвето.
Ставете го ѓезвето на изворот на топлина и оставете да зоврие.
Горниот дел ќе се исполни со кафе.
Отстранете го ѓезвето од шпоретот и сервирајте го кафето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ѓезве за еспресо за 4 шољи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…