Апарат за вакумирање и пакување храна

990.00 ден

Апарат за вакумирање и пакување храна. Компактен вакумски систем за запечатување кој ги елиминира бактериите во замрзнувачот и го намалува расипувањето на храна.

Compare

Опис

Апарат за вакумирање и пакување храна. Компактен вакумски систем за запечатување кој ги елиминира бактериите во замрзнувачот и го намалува расипувањето на храна. Со вакумирање намирниците се секогаш свежи, анти-бактериски, отпорни на влага, отпорни на мувла, антиоксидирачки. Вакум запечатувањето е лесно за употреба, само со еден допир. Има низок шум и мали вибрации.

Вакумското пакување го продолжува животниот век на храната со отстранување на најголемиот дел од воздухот од запечатениот производ и спречува влегување на воздух во запечатените кеси, а со тоа ја намалува и оксидацијата на храната. Вакумското пакување помага да се зачува вкусот и целокупниот квалитет.

Како да вакумирате и да запечатите:
-Ставете ги намирниците во кесата.
-Исчистете го и исправете го отворениот крај на кесата
-Отстранете доколку има нечистотија и измазнете ја кесата
-Ставете го отворениот крај на кесата во вакумската комора под влезот за воздух.

Карактеристики:
-Моќност: 90W
-Димензии: 370 x 80 x 50 mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за вакумирање и пакување храна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.