Детска едукативна играчка Стркалај го топчето

590.00 ден

Детска едукативна играчка Стркалај го топчето, помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, препознавање бои и креативно размислување.

Compare

Опис

Детска едукативна играчка Стркалај го топчето, помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, препознавање бои и креативно размислување.
Ова е возбудлива забавна игра која ќе го задржи вниманието на секое дете. Се состои од основа во повеќе бои и разнобојни топчиња во 3 бои, кои ќе му овозможат на детето да ги научи и препознае главните бои. Го промовира развојот на визуелната перцепција.
Во текот на играта, детето ќе ја мести топката на платформата и ќе гледа како се тркала до доле. Играчката развива точност, умешност, внимание, координација на движењата и го промовира развојот на визуелната перцепција.
Изработена е од целосно безбедни, нетоксични материјали.
Препорачана возраст 18+месеци
 
Димензии:30x18x18cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детска едукативна играчка Стркалај го топчето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…