Детска едукативна играчка Удри ја топката

490.00 ден

Детска едукативна играчка Удри ја топката, помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, сила на стисокот, препознавање бои и креативно размислување.

Compare

Опис

Детска едукативна играчка Удри ја топката, помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, сила на стисокот, препознавање бои и креативно размислување.
Ова е возбудлива забавна игра која ќе го задржи вниманието на секое дете. Се состои од светла основа, разнобојни топчиња во 3 бои, кои ќе му овозможат на детето да ги научи и препознае главните бои. Го промовира развојот на визуелната перцепција. Топките се исфрлаат од дупките со посебен чекан, кој исто така е изработен во светла бои. Во текот на играта, детето ќе се стреми да ја удри саканата топка со чекан за да падне во дупката. Играчката развива точност, сила, умешност, внимание, координација на движењата и го промовира развојот на визуелната перцепција.
Изработена е од целосно безбедни, нетоксични материјали.
Препорачана возраст 12+месеци
Димензии:25.8×12.5×12.5cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детска едукативна играчка Удри ја топката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…