Детски костим Доктор

590.00 ден

Што сака вашето дете да биде кога ќе порасне? Покрај “големо дете”, претпоставуваме дека можеби размислува за кариера во медицината. Значи, ако се радува и се подготвени да станe доктор, овој костим е вистински избор за вас!

Нема на залиха

Compare

Опис

Што сака вашето дете да биде кога ќе порасне? Покрај “големо дете”, претпоставуваме дека можеби размислува за кариера во медицината. Значи, ако се радува и се подготвени да станe доктор, овој костим е вистински избор за вас!
Костимот е изработен од полиестер. Се состои од 2 дела, елече и капа.
Препорачуваме рачно перење на сите наши костими во нежен детергент.
Да не се носи на хемиско чистење и да не се користи белило. Се препорачува пеглање со пегла на пареа.
Универзална големина, одговара на деца до 130cm висина

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детски костим Доктор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…