Детски костим Магионичар

1,290.00 ден

Неодолив детски костим. Нека вашето дете биде маскирано во неговиот омилен магионичар од фимовите и нека ве остави без зборови со неговите трикови.

Нема на залиха

Compare

Опис

Неодолив детски костим. Нека вашето дете биде маскирано во неговиот омилен магионичар од фимовите и нека ве остави без зборови со неговите трикови. Абракадабра, значи “се случило како што се зборувало”. Децата сакаат магија, но исто така и возрасните. Тоа е причината што ја читаме Хари Потер и инсистираме на гледање филмови со нашите деца. Сакаме да доживееме шок, изненадување и чудење.
Маката се состои од 3 дела, наметка со капуљача, стапче и очила.
Препорачуваме рачно перење на сите наши костими во нежен детергент.
Да не се носи на хемиско чистење и да не се користи белило. Се препорачува пеглање со пегла на пареа.
 
Расположливи големини:
S 3-4 години 100-110cm
M 4-6 години 110-120cm
L 7-10 години 120-130cm
XL 10-13 години 130-140cm
ВЕ МОЛИМЕ НАВЕДЕТЕ ВО ЗАБЕЛЕШКА КОЈА ГОЛЕМИНА ВИ Е ПОТРЕБНА!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детски костим Магионичар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…