Електричен процесор на храна со два ножа

950.00 ден

Електричен процесор на храна со два ножа, кој ќе ви овозможи да уживате во голем број домашно подготвени специјалитети вкучителни и гелато. Моќните 4 сечила сецкаат и блендираат се вклучително и тврди состојки, како што се комерцијално достапните коцки за мраз или замрзнато овошје.

Compare

Опис

Електричен процесор на храна со два ножа, кој ќе ви овозможи да уживате во голем број домашно подготвени специјалитети вкучителни и гелато. Моќните 4 сечила сецкаат и блендираат се вклучително и тврди состојки, како што се комерцијално достапните коцки за мраз или замрзнато овошје.

Со вртење на силни четири-ножеви можете да сецкате месо овошје, зеленчук и што уште не. Со мешање на мраз и овошје ќе добиете 100% здраво домашно гелато. Се карактеризира со моќен мотор од 24500 ротации / мин.
Ставете ја храната во садот и заворете го. Кога ставате течност ставете ги и силиконски делови за да спречите претекување. Горниот дел е обложен со гума што ќе спречи лизгање на раката од прекинувачот. Сечилата се изработени од нерѓпсувачки челик. Со апаратот доаѓа во сет и книга со 43 рецепти.

-Притиснете континуирано, држете го копчето континуирано за да блендирате.
-Притискајте и пуштајте го копчето за да сецкате.

Димензии: ширина 11.6 x 11.6 x 23.3 cm
Тежина: 1.04kg
Количина на обработена храна: до приближно. 200 g (Максимална линија на чаша)
Моќност: 200 W
Напојување: 100V 50/60 Hz
Должина на кабел: 1 m

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен процесор на храна со два ножа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.