Креативен детски сет со масичка

990.00 ден

Креативен детски сет со масичка, совршен начин за поттикнување на експериментирањето, креативноста и координацијата на рацете и детските очиња со помош на двата сада со пластелин вклучени во сетот.

Нема на залиха

Compare

Опис

Креативен детски сет со масичка, совршен начин за поттикнување на експериментирањето, креативноста и координацијата на рацете и детските очиња со помош на двата сада со пластелин вклучени во сетот.
Овај пластелин ќе обезбеди часови забава за вашите деца.
Тие ќе можат да ја чувствуваат и да си играат со текстурата во свои раце додека прават креативни модели. Одлична забава за вашите најмили која ќе трае со часови.
Оваа детска масичка за цртање е едноставна за склопување и има рачка што ја прави многу едноставна за транспортирање и носење. Исто така има прегради за складирање, така што можете да зачувате сè.
Со масичката добивате и 3 теглички со пластелин за играње по 55gr, 4 модли, звезда, коцка, срце и баклава, нож за моделирање, боенка, 6 дрвени боички и 3 мрсни боички зелена, црвена и сина .

Димензии: 26.5х43х9.5cm.
Тежина: 0,52g.
Материјал: Пластика
Препорачана возраст: 2+

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Креативен детски сет со масичка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…