Лажна камера

290.00 ден

Оваа камера е нефункционална камера за надзор, со цел да ги измами натрапниците. Се поставува на видно место, за да луѓето кои поминуваат ја забележат и веруваат дека во областа има видео надзор.

Нема на залиха

Compare

Опис

Оваа камера е нефункционална камера за надзор, со цел да ги измами натрапниците. Се поставува на видно место, за да луѓето кои поминуваат ја забележат и веруваат дека во областа има видео надзор.
Изгледот е идентичен како на вистинска камера за надзор. Овие лажни камери се одличен начин да се заштити вашиот дом или деловен простор, без да потрошите многу пари. Често се користат во комбинација со вистински камери за надзор.
Користи батерии за да светка црвеното светло, доколку не сакате да светка, едноставно одстранете ги батериите.
Едноставна и брза инсталација, без кабли може да се постави било каде.
Работи на 2 АА батерии. Батериите не се вклучени во сетот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Лажна камера”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…