Машинка соковник

650.00 ден

Машинката соковник е изработена од издржливо, хигиенско пластично тело и нерѓосувачки челик.

Compare

Опис

Машинката соковник е изработена од издржливо, хигиенско пластично тело и нерѓосувачки челик. Со овој рачен соковник ќе ја исцедите последната капка сок од сите овошја и цитрусни плодови (портокали, цитрони, лимони, лајм..)
Погодна за мелење на сите видови на овошје и зеленчук.
Мултифункционалната машинка е направена од висококвалитетен пластичен материјал, лесен за расклопување и лесен за чистење, и во согласност со стандардите за безбедност на храна, безбеден и сигурен.
Брзо и лесно меле овошје и зеленчук . Со самото вртење на раката доаѓа до фино мелење и цедење на сокот.
Карактеристики:
-Уживајте во вкусот на свежо приготвен (вистински 100%) џус во било кое време.
-Масивната метална рачка со механизам овозможува цедење на сокот без напор.
-Исклучително лесно за користење и чистење
ОСУМ ПРИЧИНИ ЗОШТО СВЕЖИОТ ЏУС Е ПОДОБАР:
-Повкусен е, за разлика од купениот
-Нема хемиски додатоци
-Содржи ензими и нутреини, кои инаку се разградуваат со пастеризацијата
-Свежиот џус содржи повеќе витамин Ц и биофлаваноиди, што го прави одличен антиоксиданс
-Свежиот џус од портокал ги има сите состојки што се неопходни за организмот да произведува Колаген
-Одличен извор на магнезиум и сите витамини
-Одлично за тироидната жлезда и го намалува стресот
-Содржи природни шеќери кои се одлични за метаболизмот
Димензии: 26.5 x 13 x 21.5cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Машинка соковник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…