Купи!

Мини чоколадна фонтана

990.00 ден

Мини чоколадна фонтана идеална за незаборавен десерт на вашиот роденден, венчавка и секоја прослава.

Compare

Опис

Мини чоколадна фонтана идеална за незаборавен десерт на вашиот роденден, венчавка и секоја прослава.

1. Поголемиот дел од фонтаната прицврстете го на платформата.
2. Точно наместете ја фонтаната на платформата (имајте на ум дека трите дупки под кулата мора да бидат заглавени со трите столбови на голем сад од нерѓосувачки челик на телото, така што кулата може да се инсталира цврсто, за да биде стабилна.)
3. Вметнете ги завртките во кулата внатре, израмнете ги и зацврстете ги.
4. Наместете го дното на пластичните нозе на фонтаната, израмнувајќи ја машината за фонтани. Фонтаната мора да биде добро нивелирана за да се добие каскадниот ефект.
5. По инсталацијата на машината и нејзино нивелирање, ве молиме приклучете ја моќноста, прво притиснете го левото копче за топлина (загревање), загрејте ги две минути, а потоа ставете чоколада од 2-4 килограми да се стопи во голем сад од не’рѓосувачки челик, потоа притиснете ја десната страна на копчето за да стартува машинката

* Како да проверите дали чоколадата е добро стопена: ставете малку чоколада во лажица и наведнете ја надолу, чоколадата треба да тече.
6. Може да користтите бисквити, овошје, бонбони и други видови на храна (Забелешка: За да се избегнете капење на чоколадата по вашата облека почекајте малку да се стврдне пред да ја конзумирате.)
7. Ве молиме запомнете, не ставајте храна што се распаѓа во чоколадната фонтана. Тоа ќе влијае на формирањето на ефектот на фонтаната, па дури и да ја заглави и да предизвика дефект на машината.
8. Доколку чоколадата е премногу густа употребете путер да ја разредите, никогаш вода
9. По употребата, исклучете ја машината соодветно

Совети:
* Не ставајте чоколада и вода се мешаат заедно.
* Не користете храна која се распаѓа во чоколадната фонтана
* Густината на чоколадата влијае на ротацијата во чоколадната фонтана

Димензии: 145x145x240mm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мини чоколадна фонтана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…