Купи!

Небесни фенери срце 1+1 гратис

250.00 ден

Небесните фенери уште се нарекуваат и фенери на желбите бидејќи Азискиот народ според древните предскажувања веруваат дека ќе им се оствари нивната желба ако ја напишат на небесниот фенер или едноставно да си ја замислат и да го пуштат фенерот во небесата.

Нема на залиха

Compare

Опис

Небесните фенери уште се нарекуваат и фенери на желбите бидејќи Азискиот народ според древните предскажувања веруваат дека ќе им се оствари нивната желба ако ја напишат на небесниот фенер или едноставно да си ја замислат и да го пуштат фенерот во небесата.
Се користат и за родендени,свадби и секакви други прослави,детски радости,романтични и незаборавни моменти!!!
Упатство за користење:
Ја исправаме светилката за да се наполни со воздух. Држи ја исправено. Во горилникот стави го согорувањето суво запалливо. Бидете сигурни дека куполата на фенерчето е максимално срамнети со земја и горилникот се наоѓа токму во центарот. Небесниот фенер го ставаме уредно на земја и чекаме топол воздух да ја пополни светилката. Помагање на полетувањето не е потребно. Само бидете трпеливи. Вие сами ќе почувствувате дека фенерчето бара да отиде. Го ослободуваме и уживаме во летот во ноќта, ѕвезденото небо.
Бои: розева, сина, жолта и зелена.
ВЕ МОЛИМЕ ВО ЗАБЕЛЕЖКА НАВЕДЕТЕ КОЈА БОЈА ВИ Е ПОТРЕБНА!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Небесни фенери срце 1+1 гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…