Отстранувач на топчиња од облека

290.00 ден

Отстранувач на топчиња од облека, совршен за отстранување на топчиња од секаков вид облека, целосно обновување и совршен изглед како штотуку купени.

Нема на залиха

Compare

Опис

Отстранувач на топчиња од облека, совршен за отстранување на топчиња од секаков вид облека, целосно обновување и совршен изглед како штотуку купени.

Ги отстранува дури и најмалите траги на џемпери, маички, постелнина, каучи, друг мебел, тапацир и слично. Извонрен начин за отстранување на топчиња од кашмир, маици, перничиња, ќебиња, ракавици, завеси, како и волнени палта.

Едноставно притиснете го копчето кое е на рачката за да го вклучите и нежно ставите ја главата на апаратот на облеката или ткаенините. Внимателно движете го по површината и одстранете ги сите топчиња.

Важно да знаете:
1. Ставете ја облека на рамна површина при користење апаратчето бидеќи нерамна површина може да предизвика оштетување
2. НЕ користете го на човечко тело
3. Се препорачува почесто чистење на главата на ножот и канистерот за одпад.
4. Не притискајте силно, за да избегнете оштетување на тканенината на која работите.
5. Ставете го уредот подалеку од допир на деца.

Информации:
Димензии: 135 х 80mm
Бруто тежина: 137gr
Работи на 2AA батерии (не се вклучени во пакувањето)
Материјал: ABS

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Отстранувач на топчиња од облека”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…