Пегла на пареа

1,250.00 ден

Кажете збогум на напорното пеглање со вертикалната пегла на пареа безбедна за сите видови ткаенини.

Compare

Опис

Кажете збогум на напорното пеглање со вертикалната пегла на пареа безбедна за сите видови ткаенини.
Лесно и ефикасно испеглајте ја облеката. Совршена за службени патувања. Рачната пегла е дизајнирана да ја испегла вашата облека исто како и професионалните машини во хемиското чистење и во модната индустрија. Пеглата е безбедна за сите ткаенини.
Исто така, брзо и лесно ги отстранува непријатните мириси и ги пегла сите ткаенини за домаќинството.

Карактеристики:
-Лесена и едноставна за употреба, наполнете со дестилирана вода, проѕирениот пластичен прозорец го покажува нивото на водата
-моќност: 1400 вати
-Напојување: 220-240V, 50-60 Hz
-Волумен: 250 ml
-Температура на пареа: до 98 ° C
-Време на континуирана работа: 20 мин
-Материјал: пластика
-Материјал за греење: не’рѓосувачки челик
-Индикатор за напојување: Да
-Индикатор за нивото на водата: да

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пегла на пареа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…