Купи!

Перничиња за детоксикација 1+1 гратис

290.00 ден

Перничињата за детоксикација се изработени од 100% природни состојки. Со стимулирање на рефлексолошките точки на стапалата се стимулира крвотокот и лимфниот систем. Предизвикувајќи исфрлање на токсичните материи од телото на брз, лесен и ефикасен начин.

Compare

Опис

Најновиот и најлесниот начин за целосно отстранување на токсините од телото … и сето тоа додека спиете!

Перничињата за детоксикација се изработени од 100% природни состојки. Со стимулирање на рефлексолошките точки на стапалата се стимулира крвотокот и лимфниот систем. Предизвикувајќи исфрлање на токсичните материи од телото на брз, лесен и ефикасен начин.

Комбинацијата од лековити билки и други природни состојки го започнува прочистувањето со нежен ефект на затоплување. Исто така ги отвора акупунктурните точки на нозете. Потоа ги апсорбира токсините за да почнат да ги отстрануваат токсините од телото. Помага во отстранување на токсините од бубрезите, црниот дроб, срцето, панкреасот, белите дробови, цревата, слезината, очите и другите органи во телото.

Трансдермална технологија (апликација преку кожата во телото) е сосема природна, и им овозможува на состојките во перничињата за детоксикација безбедно и ефикасно да ги отстранат нечистотиите и токсините од телото.
Ефикасноста на перничињата за детоксикација се базира на инфрацрвената топлина (FIR), и на корисниот процес што таа го започнува. Покрај тоа, ги стимулира и регенеративните процеси. Природните минерали tourmalin, како извор на инфрацрвена топлина го постигнуваат процесот на детоксикација на сосема природен начин.

Што се токсини?

Отровите се штетни материи кои ги забавуваат или ги блокираат метаболичките процеси во телото, ги оштетуваат клетките, а со тоа и го зголемуваат ризикот од разни болести, пред сè рак.
Еден од клучните одбранбени механизми на телото е детоксикацијата и способноста за регенерација. За ова, на прво место е одговорен црниот дроб, а тој е во состојба да идентификува милион токсини, кои ги претвора во безопасни состојки и ги отстранува. Најчесто станува збор за претворање на масните материи во супстанци растворливи во вода, кои се исфрлаат преку урината. Токсините, предизвикуваат неправилна функција на телото кое првично се манифестира со мали симптоми како што се темни кругови, замор, поспаност, бавност, чувствителна кожа, менструални проблеми, депресија, вирусни болести и воспаление.

Зошто детоксикација?

Здравото тело има способност да се ослободи и да ги елиминира токсините,со што се овозможува враќање на природната рамнотежа, енергија и сите телесни функции, како и на здравјето во целина. За елиминирање на токсините се одговорни клетките на црниот дроб, бубрезите, кожата, дебелото црево и белите дробови. Ако овие клетки се премногу оптеретени или под стрес, тогаш на телото му е тешко да се ослободи од токсините и се создава нерамнотежа во организмот.

Во кинеската медицина се верува дека нозете се моќни и се во директен контакт со сите внатрешни органи, благодарение на т.н. “Меридијани”, кои се таму и одат низ целото тело. Од друга страна, перничињата за детоксикација имаат моќ на чистење на организмот. Кога овие две работи ќе се спојат заедно, ќе добиете идеален рецепт за едноставна детоксикација.

И покрај тоа што не изгледа така сепак нозете се најчувствителните делови од телото, бидејќи тие содржат многу нервни завршетоци т.н. акупунктурни меридијани, кои се тесно поврзани со внатрешните органи. Колку нозете се важен дел од телото, може да се погледне преку едноставен тест. Доволно е да ги намачкате нозете со свеж лук, и по неколку минути ќе го почувствувате вкусот на лук во устата.
Дали е безбедно да се користат перничињата за детоксикација истовремено земајќи и друг лек ?

Се разбира, дека е безбедно. Главната улога на перничињата за детоксикација е да ги исфрлат штетните материи од вашето тело.

Дали дијабетичарите кои имаат рани на нозете, може да ги користат перничињата за детоксикација?
Се разбира дека можат само да не се ставаат на отворените рани.

Дали луѓето кои страдаат од некоја болест на кожата може да ги користат перничињата за детоксикација?
Луѓето кои страдаат од болести на кожата може да ги користат перничињата за детоксикација, но под услов да не ги ставаат директно на деловите од кожата која е оболена.

Дали луѓето со реума треба да ги користат перничињата за детоксикација и за време на летниот период, кога симптомите на реума не се вообичаени во тоа време?
Во текот на летниот период ефектите од реума се минимални поради подобрување на циркулацијата на крвта. Сепак, перничињата за детоксикација треба да се користат во тој период кога луѓето со овој проблем се чувствуваат добро. Со цел за подобро да се подготват за доаѓањето на зимскиот период.

Упатство за употреба

Измијте ги и исушете нозете. Ставете ги на долниот дел на стапалата. За најдобри резултати од перничињата за детоксикација се ставаат на двете нозе. Се ставаат пред спиење, и тие делуваат додека вие спиете. перничињата за детоксикацијасе за еднократна употреба.
Една кутија од перничињата за детоксикација содржи 10 перничиња, што е доволно за пет-дневен третман на детоксикација на телото. Перничињата за детоксикација се користа само еднаш, во текот на 6-8 часа. Со примената на перничињата за детоксикација ќе се појави леплива супстанца и се ослободува благ, а понекогаш и многу непријатен мирис.
Што го предизвикува мирисот?
Која супстанција ќе се појави по употребата на перничињата за детоксикација зависи од личност до личност. Во зависност од вашиот здравствен профил, ќе зависи и бојата, мирисот и вискозноста на истите. Сето тоа зависи од тоа како токсините се ослободуваат од телото.

Напомена

Перничињата за детоксикација не лечат болести и не се замена на лек.
Доколку почуствувате несакан ефект престанете со користење и посетете доктор.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Перничиња за детоксикација 1+1 гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…