Купи!

Подредувач на форми желка

790.00 ден

Подредувач на форми желка. Вештините за решавање проблеми кај бебињата се развиваат преку ставање, подигање, класифицирање блокови и усогласување на формите.

Compare

Опис

Подредувач на форми желка. Вештините за решавање проблеми кај бебињата се развиваат преку ставање, подигање, класифицирање блокови и усогласување на формите.
Карактеристики:
-Ги развива моторните вештини на вашите деца.
-Развива сензорни способности.
-Ги подобрува способностите за решавање проблеми.
-Од геометриските дупки на површината на желката, бебињата ќе се обидат да ги најдат соодветните форми и да ги фрлат во желката.
Со оваа желка, бебињата ќе ги научат боите, како и геометриските форми.
Составена од геометриски форми како триаголник, квадрат и круг, Ќе им помогне на бебињата да ја развијат координацијата на рацете и очите.
Карактеристики:
-14 парчиња
-Димензии: 250 x 150 x 145 mm
-Погоден за деца на возраст од: 12 месеци +

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Подредувач на форми желка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…