Купи!

Појас за исправување

490.00 ден

Појас за исправување, за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците. Обезбедува поддршка која совршено го усогласува вашиот ‘рбет за да се намали болката. Го поддржува вашиот врат, ‘рбет и долниот дел на грбот.

Compare

Опис

Појас за исправување, за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците. Обезбедува поддршка која совршено го усогласува вашиот ‘рбет за да се намали болката. Го поддржува вашиот врат, ‘рбет и долниот дел на грбот.
Појасот за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место. Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија.
Дава потпора за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Појасот ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот се прилагодува на вашето тело и ги моделира контурите.
Има зголемена еластичност, овозможува циркулација на воздухот и има хигроскопски својства. Одговара на мажи и жени на сите возрасти.

Спецификации:
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– За ублажување на болките и за подобра циркулација во заболениот дел
– Се пере на рака
– За мажи и жени

Достапни во следните големини: S,M,L,XL, XXL

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Појас за исправување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…