Правоаголно електротермално перниче за затоплување и за болки

390.00 ден

Електротермално перниче, се што ви е потребно за затоплување во студените денови кои следат и за ослободување од болки во телото.

Нема на залиха

Compare

Опис

Електротермално перниче, се што ви е потребно за затоплување во студените денови кои следат и за ослободување од болки во телото. Електро термално перниче е торбичка наполнета и запечатена со специјален гел, која се користи за да обезбеди топлина, обично додека сте во кревет, но исто така и за затоплување на одредени болни делови од телото. Ја намалува болката и прави да се чувствувате пријатно. Работи на електрична енергија нема проблеми со грејната вода, гас или грејачи.
Гелот во перничето има просечен период на користење од 2-3 години. Поврзете го на напојување 4-5 мин, зависно од потребите за топлина и останува топло околу 2-3 часа за употреба. Нема ризик протекување, моќно и лесено за употреба, затоа што не мора да е поврзано со жици или кабел. Супериорна заштита од електричен удар бидејќи не бара напојување откако ќе се загрее. Перничето е многу корисно за инстант олеснување од болка и третман на спортски повреди, артритис, болки во грбот болка, во градите, менструални грчеви, хипотермија итн.
 
Карактеристики:
Се полни како мобилен телефон и може да се користи континуирано од 120 до 180 минути.
Вметнете го кабелот за напојување на производот во приклучокот и поврзете го напојувањето.
Црвеното светло (индикатор) зпокажува дека греењето е во тек
По 4 до 5 минути перничето е подготвено за употреба. Откако ќе се наполни ќе остане топло од 120 до 180 минути.
Нема несакани ефекти
Лесен за употреба
Нема ризик од електричен удар
 
Боја по случаен избор зависно од моменталната залиха.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Правоаголно електротермално перниче за затоплување и за болки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…