Ризик Стратегиска игра

290.00 ден

Ризик најпозната стратешка игра!!! Игра за стратегија за сите возрасти.

Compare

Опис

Најпознатата стратегиска игра Ризик ( од 3-6 играчи ) која е наменета за возрасни и деца над 9 години. Сетот ги содржи сите елементи потребни за незаборавна забава со омиленото друштво, вклучувајќи и упатство за правилата на Македонскиот јазик.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ризик Стратегиска игра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…