Ролер масажер за лице+ подарок камен за под очи

290.00 ден

Сигурни сме дека кога станува збор за нега на кожата, а посебно за лицето, секоја жена посакува да го одложи стареењето и остане со високо регенерирана и негувана кожа без брчки во текот на целиот живот.

Compare

Опис

Сигурни сме дека кога станува збор за нега на кожата, а посебно за лицето, секоја жена посакува да го одложи стареењето и остане со високо регенерирана и негувана кожа без брчки во текот на целиот живот. Повеќе нема потреба да трошите пари на скапи козметички третмани, ботокси и најразновидни креми и серуми, затоа што сега достапен е само за вас новиот ролер масажер.
Се користи за регенерациска и релаксациска масажа на кожата на лицето, вратот, па и на целото тело. Константната примена на ролер масажерот ќе доведе до:
– драстично зголемување на циркулацијата од претходно
– намалување на брчките, поточно израмнување на фините линии.
– ќе ја направи кожата сјајна.
– природниот камен делува антивоспалително, што значи ја спречува појавата на акни.
– ги елиминира темните кругови под очите.
– се регенерираат и обновуваат старите и мртви клетки.
– значително намалување на подуеноста на кожата
– значително намалување на депигментацијата
– изедначување на тенот
– ја прави кожата еластична и мека
– прави баланс на внатрешната чи-енергија
– зголемува производство на колаген во кожата
– ги решава проблемите со лимфна дренажа
– ги затегнува зголемените пори на лицето и значително ги намалува
За да ги постигнете посакуваните ефекти со масажерот потребно е правилно да го користите. Составен е од два дела : поголем и помал ваљак специјално наменети за масажа на одредени делови на лицето.
– Доколку сакате да постигнете разладувачки ефект, потребно е да го чувате ролерот некое време во фрижидер пред употреба.
-Секогаш користете го ролерот со првично нанесување на масло за лице или серум.
– Челото, образите, брадата и вратот масирајте ги со поголемиот ваљак, а областа околу очите и слепочниците со помалиот ваљак со нежни, рамномерни движења.
– Исто така по завршувањето на масажата, нанесете крем за лице или масло и мирувајте неколку минути.
Масажерот е апсолутно безбеден за користење на секоја возраст. Помага при чистење на токсините во кожата и намалување на акните кај тинејџерите, а исто така и со проблемите на луѓе со зрела кожа во средна доба.
Димензии на ролерот: 14cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ролер масажер за лице+ подарок камен за под очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…