Купи!

Сет од 2 соларни светилки факел

490.00 ден

Соларни светилки факел, одличен декоративен детал за во вашиот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара, плажа).

Compare

Опис

Соларни светилки факел, одличен декоративен детал за во вашиот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара, плажа).
Соларно напојување, надворешни соларни светилки, акумулираат сончева енергија преку цел ден, а потоа автоматски се вклучуваат кога ќе падне мрак.
Автоматски систем на работа, притиснете го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучите системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучува навечер и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.
Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд.
Осигурете се дека се изложени на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет од 2 соларни светилки факел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…