Силиконска подлога за сукање и печење 70x70cm

790.00 ден

Фантастична голема силиконска подлога за сукање и печење која ќе стане омилена алатка на секој кој сака да подготвува, пици, слатки, пецива во совршена форма.

Compare

Опис

Фантастична голема силиконска подлога за сукање и печење која ќе стане омилена алатка на секој кој сака да подготвува, пици, слатки, пецива во совршена форма. Има нелеплива, мазна површина од која лесно ќе го вадите тестото.
Со помош на исцртаните кругови многу лено ќе направите совршен круг со бараните мерки. Дури и доколку ви се потребни и ленти тесто со иста должина Ако ви требаат дури и ленти за тесто во иста димензија оваа подлога е совршена за вас.
Лесна за чистење и одржување. Едноставно избришете ја подлогата со влажна крпа и повторно ќе изгледа како нова. Исто така бидеќи не се лизга и се фиксира на површината на која ќе ја поставите ќе го сведе нередот на минимум.
Подлогата е едноставна за чистење, многу флексибилна, нелеплива, нетоксична, може да се користи во рерна, машина за миење садови, фрижидер итн.
Изработена од еколошки пријателски материјали без BPA ја прави безбедна за здравјето. Не е штетна за садовите за готвење. Подлогата е безбедна за замрзнување и печење од -4 до 230°C.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Силиконска подлога за сукање и печење 70x70cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…