Јамб

190.00 ден

Најпознатата игра со 5 коцки Јамб ( од 2-5 играчи ) која е наменета за возрасни и деца.

Compare

Опис

Најпознатата игра со 5 коцки Јамб ( од 2-5 играчи ) која е наменета за возрасни и деца. Сетот ги содржи сите елементи потребни за незаборавна забава со омиленото друштво, на Македонскиот јазик.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Јамб”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…