Купи!

3 во 1 Детски Лекарски Диносаурус сет

1,190.00 ден

3 во 1 Детски Лекарски Диносаурус сет се трансформира во куферче со тркалца , исто така може да се носи како ранче или пак го отварате и се претвара во маса со медицински и лекарски алатки.

Compare

Опис

3 во 1 Детски Лекарски Диносаурус сет се трансформира во куферче со тркалца , исто така може да се носи како ранче или пак го отварате и се претвара во маса со медицински и лекарски алатки. Лесниот процес на склопување не само што обезбедува часови забава, туку и ги подобрува практичните вештини на децата и ја поттикнува навиката за организација и складирање.
Едукативни и интерактивни: комплетот за лекарски игри 3-во-1 на GARYCARE за деца не е само игра; тоа е едукативна алатка. Преку интерактивен комплет лекар за играње, децата можат да научат за медицинските и здравствените концепти, што го прави учењето пријатно.
Со 45 парчиња, вклучувајќи монитор за пулс, отоскоп, забно огледало, термометар и повеќе, овој комплет за лекари за мали деца обезбедува реално искуство. Ова охрабрувачко искуство поттикнува позитивен став кон здравствената заштита, намалувајќи го стравот од бел мантил во иднина.
Совршен подарок за нашите најмили. Овој сеопфатен лекарски сет е идеален подарок за деца на возраст од 3 и повеќе години. Овој комплет нуди бескрајни часови на забава и едукативна вредност. Не само што забавува, туку и влева љубов кон учењето и истражувањето кај младите умови.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “3 во 1 Детски Лекарски Диносаурус сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.