Chromecast за TV

950.00 ден

Chromecast за TV. Chromecast е HDMI уред што безжично ги поврзува вашите уреди со телевизорот и ви дозволува да прикажувате содржини преку WiFi од вашиот мобилен телефон, таблет или компјутер на вашиот телевизор.

Compare

Опис

Chromecast за TV. Chromecast е HDMI уред што безжично ги поврзува вашите уреди со телевизорот и ви дозволува да прикажувате содржини преку WiFi од вашиот мобилен телефон, таблет или компјутер на вашиот телевизор.

Може да пренесувате видео и музички содржини од услугите на „Netflix“, „HBO“, „YouTube“, „Google Play“ и „Chrome“ прелистувачот
брзо пуштање на видеа, слики, филмови без многу пречки.
Едноставно инсталирање: поврзете го на ТВ преку HDMI кабелот, поврзете се на WiFi и започнете со стриминг од вашиот телефон, таблет или лаптоп
додека трае стримингот, можете слободно да го употребувате вашиот телефон или лаптоп.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Chromecast за TV”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.