Intex филтер пумпа B тип 7.2m3/h

12,900.00 ден

Оваа Intex филтер пумпа систем е дизајниран да обезбеди циркулација на вода и филтрирање за надземни базени и ќе помогне во одржувањето на водата бистра и чиста.

Compare

Опис

Оваа Intex филтер пумпа систем е дизајниран да обезбеди циркулација на вода и филтрирање за надземни базени и ќе помогне во одржувањето на водата бистра и чиста.
Може да се користи само за базени со дијаметар поголем од 731cm и кои користат црева на навртување или доколку се земат адаптери за друг модел. Лесно се инсталира, користи две цевки вклучени со пумпата. Лесно инсталирање, едноставно поврзете ги цевките кон и од вашиот базен и приклучете.
Ја подобрува циркулацијата, филтрацијата и бистрината на водата на вашиот базен, како и квалитетот на воздухот. Системот за филтрирање може да се користи до максимална температура на водата од 35°C и е погоден за солена вода до содржина на сол од 3g/l.
Карактеристики:
-7.2m3 на час
-Вклучени се две црева со дијаметар 38mm и должина по 1.5m
-220V/360W
-Лесна за инсталација
-Вентил за ослободување на воздухот
-Прифаќа картриџи со B филтер големина

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Intex филтер пумпа B тип 7.2m3/h”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…