Купи!

Апарат за готвење на пареа

2,990.00 ден

Апарат за готвење на пареа. Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин – заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна.

Compare

Опис

Апарат за готвење на пареа. Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин – заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење. Здрава варијанта на вашите омилени јадења. Одлично за семејни оброци.
Кошницата за “пржење“ е со капацитет од 2,5л и во неа можете да подготвите до 700гр помфрит и 500гр пилешки гради наеднаш – идеално за подготовка на семејни оброци. Во комбинација со прилагодливата температура од 80-200°C која може лесно да се контролира со помош на регулаторот за температура и е идеално за подготовка на вкусни оброци за целото семејство. Не се препорачува деловите да се мијат во машина за садови.
Карактеристики:
-Рачката е ладна на допир за безбедна употреба
-Нелеплива кошница со капацитет од 2,5 л.
-Прилагодлива температура и тајмер

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Апарат за готвење на пареа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…