Купи!

Детски сет за јадење од бамбусови влакна

590.00 ден

Направете го светот на вашите деца повесел и пошарен со овој прекрасен детски сет за јадење од бамбусови влакна.

Compare

Опис

Направете го светот на вашите деца повесел и пошарен со овој прекрасен детски сет за јадење од бамбусови влакна.
Бамбусовото влакно е произведено од природен бамбус и претставува најнов стандарен материјал за заштита на животната средина. Не е токсичен и нема никаква миризба што дозволува сервирање секаков вид на храна. Бамбусовото влакно има природна текстура и силна издржливост што не дозволува лесно кршење како што тоа би можело да се случи со стакло или керамика.
 
Карактеристики:
-100% биоразградиливи
-Еколошки производ
-Нетоксични
 
Сетот се состои од 5 парчиња:
-Плитка чинија со прегради 213х213х25mm
-Длабока чинија 140х140х40mm
-Чашка 70х70х96mm
-Лажичка 135mm
-Вилушка 135mm
ВЕ МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ВО ЗАБЕЛЕШКА КОЈ ДЕЗЕН ВИ Е ПОТРЕБЕН!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Детски сет за јадење од бамбусови влакна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…