Дрвена едукативна куќичка

350.00 ден

Интерактивен сет, детска дрвена едукативна куќичка со шарени броеви и форми кои се наоѓаат во овој комплет. Помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, препознавање бои, форми и броеви и креативно размислување.

Нема на залиха

Compare

Опис

Интерактивен сет, детска дрвена едукативна куќичка со шарени броеви и форми кои се наоѓаат во овој комплет. Помага да се развијат клучните вештини на детето како координација рака-око, препознавање бои, форми и броеви и креативно размислување.
Ова е возбудлива забавна игра која ќе го задржи вниманието на секое дете. Го промовира развојот на визуелната перцепција и интелегенцијата на детето.
 
Изработена е од целосно безбедни, нетоксични материјали.
 
Димензии:10x13x10cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Дрвена едукативна куќичка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…