Друштвена игра-Ризик

390.00 ден

Најпозната стратешка игра!!!

Нема на залиха

Compare

Опис

Ризик најпозната стратешка игра!!! Игра за стратегија за сите возрасти. Одлична игра за потикнување на натпреварувачкиот дух кај децата за најмногу 6 играчи. Освојувајте земји и континенти и исполнувајте ги своите мисии.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Друштвена игра-Ризик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.