Електрична фритеза за длабоко пржење

2,100.00 ден

Електрична фритеза за длабоко пржење во врело масло. Лесно и брзо подготвување на храна со помош на оваа длабока фритеза. Идеално за подготвување на компири, пилешки прсти и останата храна која би сакале да ја пржите.

Compare

Опис

Електрична фритеза за длабоко пржење во врело масло. Лесно и брзо подготвување на храна со помош на оваа длабока фритеза. Идеално за подготвување на компири, пилешки прсти и останата храна која би сакале да ја пржите.
Карактеристики:
-Материјал: Нерѓосувачки челик
-Располага со прилагодливи контроли на температурата до 190°
-Kапацитет за масло/големина 3,5L
-Заштита на држачи/рачки за пренесување ,потполно безбедна
-Резервоар за отстранување и менување на маслото
-Заштитен капак
-Моќност: 2000W

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електрична фритеза за длабоко пржење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…