Купи!

Заштитна прекривка за мотор

350.00 ден

Заштитна прекривка за мотор за внатрешна или надворешна употреба. Оваа прекривка ги задоволува сите стандардни потреби за заштита на возилото.

Compare

Опис

Заштитна прекривка за мотор за внатрешна или надворешна употреба. Оваа прекривка ги задоволува сите стандардни потреби за заштита на возилото.
Прекривката е водоотпорна, го заштитува вашето возило од прашина и нечистотија и исто така не дозволува акумулација на топлина и кондензација. Материјалите на изработка се издржливи и овозможува заштита од дожд, нечистотија и заштита од сонце.

Карактеристики:
Водоотпорна
Отпорна на пробивање, лесен и издржлив дизајн
Изработена е од материјал кој дише, за да не се задржува влага и топлина
Материјалот на изработка овозможува добра циркулација на воздухот под капакот, ја спречува влагата и го намалува зголемувањето на топлината.
УВ-отпорна ткаенина ја штити бојата на вашето возило од оштетување на УВ зраците.
Заштита од дожд, снег, нечистотија, прашина, измет од птици, топлина, студ.

Спецификации
Материјал: PEVA
Големини:
М – 120x210cm
L – 130x230cm
XL – 140x240cm

 

ВЕ МОЛИМЕ ВО ЗАБЕЛЕШКА ЗАБЕЛЕЖЕТЕ КОЈА ГОЛЕМИНА ВИ Е ПОТРЕБНА!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Заштитна прекривка за мотор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…