Интелигентен појас за исправување

550.00 ден

Интелигентен појас за исправување. Појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците.

Compare

Опис

Интелигентен појас за исправување.

Појас за држење на телото и коректор за поддршка на рамениците,. Појасот почнува да вибрира одкако ќе се наведнете повеќе од 25степени. Обезбедува поддршка која совршено го усогласува вашиот ‘рбет за да се намали болката. Го поддржува вашиот врат, ‘рбет и долниот дел на грбот.
Појасот за грб му дава на телото атлетска форма, ги враќа рамениците на нивното место. Нежно ги повлекува назад рамениците, вратот и главата за да се исправат и да ги усогласи вратот и ‘рбетот во правилна линија.
Дава потпора за држење на телото помага и да се олесни болката и да го поправи неправилното држење на телото.
Појасот ги ограничува и ги штити зглобовите и мускулите на торакалниот дел од ‘рбетниот столб. Благодарејќи на еластичната ткаенина и специјалната изработка, појасот се прилагодува на вашето тело и ги моделира контурите.
Има зголемена еластичност, овозможува циркулација на воздухот и има хигроскопски својства. Одговара на мажи и жени на сите возрасти.
Спецификации:
– Лесен дизајн и удобен за носење
– Му дава на телото атлетска форма
– Ги враќа рамениците на нивното место и го усогласува вратот и ‘рбетот
– За ублажување на болките и за подобра циркулација во заболениот дел
– препорака да се носи 2 часа дневно
– За мажи, жени и деца.
– Една големина (големина на граден кош 70-120 cm тежина 15-95 kg)

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Интелигентен појас за исправување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…