Кујнски сет ножеви од 6 парчиња

890.00 ден

Кујнскиот сет ножеви – комплет од 6 вида на ножеви за во вашата кујна. Комплетот е наменет за сечење и сечкање зеленчук, овошје, сирење, месо и друга храна.

Compare

Опис

Кујнскиот сет ножеви – комплет од 6 вида на ножеви за во вашата кујна. Комплетот е наменет за сечење и сечкање зеленчук, овошје, сирење, месо и друга храна.
Комплетот исто така може да се употреби за било кој тип на храна, без разлика дали тоа е леб, зеленчук, овошје, месо или сирење, се се сечка за неколку секунди.
Лесни за одржување, чистењето е исто како сите други садови во кујната.
Карактеристики на производот:
-Сетот од професионални кујнски ножеви вклучува: 4 ножеви, 1 ножици и 1 нож за лупење.
-Ергономска анти-лизгавачка рачка
-Врвен квалитет, материјал кој не ‘рѓосува, лесен за употреба и чистење
-Цврсти и стегнати ножеви
-Материјал: 3Cr14 + TPU

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кујнски сет ножеви од 6 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…