Кујнски сет од две тенџериња со стаклени капаци и две тави

1,690.00 ден

Кујнски сет од две тенџериња со стаклени капаци и две тави. Материјал висококвалитетен алуминиум и нелеплив слој од мермер.

Compare

Опис

Кујнски сет од две тенџериња со стаклени капаци и две тави. Материјал висококвалитетен алуминиум и нелеплив слој од мермер. Овој сет од 4 садови е неопходен дел од секоја кујна. за подготвување на вкусни супи, чорби, вкусни стекови, омлети, до сосови, дури и печење. Со овие четири садови можат да се користат на сите видови рингли, па дури и во рерна. Уживајте во готвењето.
Сетот содржи:
-Тава за сос од 18 см со капак
-Тава од 24 см
-Тенџере од 24 см со капак
-Тава со длабочина од 30 см

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Кујнски сет од две тенџериња со стаклени капаци и две тави”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…