Машинка за мелење

950.00 ден

Машинката за мелење е изработена од издржливо, хигиенско пластично тело и нерѓосувачки челик.

Compare

Опис

Машинката за мелење е изработена од издржливо, хигиенско пластично тело и нерѓосувачки челик.
Погодна за мелење на сите видови на месо, риби, зеленчуци, вклучувајќи лук и кромид.
Мултифункционалната машинка е направена од висококвалитетен пластичен материјал, лесен за расклопување и лесен за чистење, и во согласност со стандардите за безбедност на храна, безбеден и сигурен.
Брзо и лесно меле месо, зеленчук, грав или лук. Со самото вртење на раката доаѓа до фино мелење. Исто така може да се користи за ситно мелено, грубо мелење со додатоците на машинката. Во пакетот доаѓа и инка за колбаси со која можете данаправите вкусни домашни колбаси.
Димензии: 30 x 15 x 25cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Машинка за мелење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…