Мока пот за 6 шолји еспресо

690.00 ден

Мока пот за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.

Compare

Опис

Мока пот за класична подготовка на еспресо. Лесно за употреба. Се користи на обични рингли, плотни и шпорети на плин. Едноставно додадете кафе и вода и ќе се создаде богато и вкусно еспресо.
Мока потот е составен од од 3 дела:
резервоар за вода (основа)
филтер за кафе
резервоар за кафе (горен дел)
Материјал: алуминиум
Капацитет: 6 шољи
Како се користи:
Наполнете ја основата со вода, но не го надминувајте вентилот.
Наполнете го филтерот со мелено кафе.
Прицврстете го горниот дел од мока потот.
Ставете го мока потот на изворот на топлина и оставете да зоврие.
Горниот дел ќе се исполни со кафе.
Отстранете го мока потот од шпоретот и сервирајте го кафето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мока пот за 6 шолји еспресо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…