Купи!

Подредувач на форми лист

Original price was: 990.00 ден.Current price is: 790.00 ден.

Подредувач на форми лист. Едукативна игра на поставување на парчињата со различни форми на листовите, на листот. Играта со живи бои е погодна за деца од 0 до 3 години.

Compare

Опис

Подредувач на форми лист. Едукативна игра на поставување на парчињата со различни форми на листовите, на листот. Играта со живи бои е погодна за деца од 0 до 3 години.
Карактеристики:
-Ги развива моторните вештини на вашите деца.
-Развива сензорни способности.
-Ги подобрува способностите за решавање проблеми.
Со овој лист, бебињата ќе ги научат боите, како и геометриските форми.
Составена од геометриски форми како триаголник, квадрат и круг, Ќе им помогне на бебињата да ја развијат координацијата на рацете и очите.
Карактеристики:
-22 парчиња
-Погоден за деца на возраст од: 12 месеци +

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Подредувач на форми лист”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…