Рачен Соковник

1,390.00 ден

Рачниот соковник го зачувува природниот вкус на овошјето. Благодарение на големиот капацитет за собирање сок, можете да подготвите здрав пијалок за целото семејство.

Compare

Опис

Рачниот соковник го зачувува природниот вкус на овошјето. Благодарение на големиот капацитет за собирање сок, можете да подготвите здрав пијалок за целото семејство. Соковникот одлично работи во цедење на сите видови овошје, бобинки, лиснат зеленчук и билки.

Свежо исцедениот сок има неколку предности:
-Повкусен е, за разлика од купениот
-Нема хемиски додатоци
-Содржи ензими и нутреини, кои инаку се разградуваат со пастеризацијата
-Свежиот џус содржи повеќе витамин Ц и биофлаваноиди, што го прави одличен антиоксиданс
-Свежиот џус од портокал ги има сите состојки што се неопходни за организмот да произведува Колаген
-Одличен извор на магнезиум и сите витамини
-Одлично за тироидната жлезда и го намалува стресот
-Содржи природни шеќери кои се одлични за метаболизмот

Карактеристики и погодност:
-Уживајте во вкусот на свежо приготвен (вистински 100%) џус во било кое време.
-Масивната метална рачка со механизам овозможува цедење на сокот без напор.
-Иноксниот сад собира вкупно две чаши сок, идеално за заедничко уживање.
-Иноксниот поклопец со специјалниот дизајн ги задржува пулпата и семките на горното ниво.
-Исклучително лесно за користење и чистење

Димензии:
-Висина 37.5 см
-Ширина 15 см
-Должина 19 см

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Рачен Соковник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…