Релаксатор масажер со мемори пена

950.00 ден

Релаксатор масажер со мемори пена.

Нема на залиха

Compare

Опис

Релаксатор масажер со мемори пена. Изработен е од полиуретан 100% и мемори пена со висока густина. Овој е единствениот достапен, преносен, лесен и неелектричен масажер за вратот на пазарот кој е лесен за употреба и дизајниран од страна на лекарите за да помогне во олеснување на мускулната напнатост предизвикана од рамената и горниот дел од грбот се со цел да се подобри квалитетот на функционирањето при секојдневието. Се користи 10-20 минути на ден, прецизно се насочува кон точките за масажа, опуштете се на грб, потпирајте се на тежината на главата за да ја играте улогата на природно истегнување на влечење и извртувајте за да уживате во ефектот на мускулна релаксација и масажа. Тој стимулира важни области на вратот и го зголемува протокот на крв во мозокот и мускулите. Помага во ублажување на заморот на рамото и очите. Издржливата мемори пена е дизајнирана да издржи голема тежина и долг живот без да ја изгуби формата како уред за држење на телото. Без разлика дали е спакуван во торба или се користи често, се шири назад во првобитната форма и секогаш е подготвен за употреба. Тој поддржува различни начини: може да се користи насекаде во канцеларијата, на стол, на кревет, на софа или на подот.

Спецификација:
-Материјал: Полиуретан 100%; Мемориска пена со висока густина
-Големина: 24см x 21см x 13см
-Тежина: 460 гр.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Релаксатор масажер со мемори пена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…