Сет забавен песок

290.00 ден

Децата сакаат да си играат со песок и го обожаваат пластелинот, но ова е нешто многу позабавно. Овој песок се лепи само за себе, не остава дамки, не прави неред, а кога ќе го притиснете создава магичен подвижен ефект.

Compare

Опис

Децата сакаат да си играат со песок и го обожаваат пластелинот, но ова е нешто многу позабавно. Овој песок се лепи само за себе, не остава дамки, не прави неред, а кога ќе го притиснете создава магичен подвижен ефект. Веднаш посакавте да го имате пред вас, нели?
Донесете ја сета забава од плажата во вашот дом. Градете замоци, копајте дупку, правете фигури и што уште не. Магичниот песок никогаш не се суши, чистењето е лесно и едноставно, и што е најважно изработен е од природен песок – плус малку магија! Тој е влажен, но остава рацете ќе ви бидат целосно суви.
Никогаш не се суши и лесно се чисти.
Препорачана возраст од 3+.

Сетот се состои од: 250gr песок, 5 алатки за моделирање, 5 модли во форма на елка, сукалце

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет забавен песок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…