Сет од 6 соларни светилки печурки

990.00 ден

Сет од 6 соларни светилки печурки, одличен декоративен детал за во вашиот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара, плажа)

Compare

Опис

Сет од 6 соларни светилки печурки, одличен декоративен детал за во вашиот двор, тераса, патека, базен, градина, клупа, ограда, исто така за настани на отворено (забави, кампување, скара, плажа)
Соларно напојување, надворешни соларни светилки, акумулираат сончева енергија преку цел ден, а потоа автоматски се вклучуваат кога ќе падне мрак.
Автоматски систем на работа, притиснете го копчето за вклучување / исклучување за да го вклучите системот за осветлување. Потоа автоматски ќе се вклучува навечер и автоматски ќе се исклучи при изгрејсонце.
Водоотпорен дизајн со IP65 ниво на заштита од влез на вода при дожд.
Осигурете се дека се изложени на светло во текот на денот за целосно да се наполни батеријата.
 
Во сетот доаѓаат две сини, две зелени и две црвени печурки
Димензии: 33.5×8.8cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет од 6 соларни светилки печурки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…