Силиконска подлога за сукање и печење 50x40cm

260.00 ден

Фантастична голема силиконска подлога за сукање и печење која ќе стане омилена алатка на секој кој сака да подготвува, пици, слатки, пецива во совршена форма.

Нема на залиха

Compare

Опис

Фантастична силиконска подлога за сукање и печење која ќе стане омилена алатка на секој кој сака да подготвува, пици, слатки, пецива во совршена форма. Има нелеплива, мазна површина од која лесно ќе го вадите тестото.
Со помош на исцртаните кругови многу лено ќе направите совршен круг со бараните мерки. Дури и доколку ви се потребни и ленти тесто со иста должина Ако ви требаат дури и ленти за тесто во иста димензија оваа подлога е совршена за вас.
Лесна за чистење и одржување. Едноставно избришете ја подлогата со влажна крпа и повторно ќе изгледа како нова. Исто така бидеќи не се лизга и се фиксира на површината на која ќе ја поставите ќе го сведе нередот на минимум.
Подлогата е едноставна за чистење. Многу флексибилна, нелеплива, нетоксична, може да се користи во рерна, машина за миење садови, фрижидер итн.
Изработена од еколошки пријателски материјали без BPA ја прави безбедна за здравјето. Не е штетна за садовите за готвење. Подлогата е безбедна за замрзнување и печење од -4 до 230°C.

Димензии: 50x40cm

1 преглед за Силиконска подлога за сукање и печење 50x40cm

  1. 5 out of 5

    Ilija

    Sakam da poracam

    • mystoremk

      Добровечер, Ве молиме направете нарачка на нашата веб страна или контактирајте не на 071 444 565

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…