Купи!

Силиконски прстен против рчење 1+1 гратис

290.00 ден

Вратете си го спокоjниот сон!

Compare

Опис

Вратете си го спокоjниот сон!
Запрете го засекогаш непријатното рчење без долги и непријатни процедури, без лекови и скапи операции.
Рчењето, често пати е предизвикано од некои болести како: настинка, затнување на носот, хипертензија, хроничен бронхитис, алергии, хроничен синузитис, ринитис и др. Сега силиконски прстен против рчење го ублажува рчењето кај пациентите чии респираторен тракт е блокиран од носот и грлото. Благодарение на силиконски прстен против рчење, носната шуплина се отвора, дишењето е полесно и рчење значително се ублажува.

Производот е изработен по FDA стандарди за висок квалитет од силиконски материјал, кој е безопасен, без мирис и без несакани ефекти,се става лесно и не создава непријатност при употреба.

Начин на употреба :
Има два магнета кои ги отвараат носните шуплини, распоредени во двата краја, и го овозможуваат дишењето. силиконски прстен против рчење се става во двете ноздри, непосредно пред спиење,и се притиска кон горниот крај на носот.
Се препорачува висината на перницата да не е поголема од должината на едното рамо и е пожелно да се спие на десната страна за да не се притиска срцето и да се помага циркулацијата на крвта.

Добивате:
Еден силиконски прстен против рчење со магнети, спакувана во удобна и хигиенски пластична кутија.

︎Пред спиење наместете го прстенот во ноздрите.По употреба измијте ги со вода и ставете ги во кутијата.

︎Совршен за спречување на непријатни ситуации кога спиеме особено во возови или автобуси.

︎Помага во “отклучување” на носната шуплина и непречен проток на воздухот,

︎Ја отстранува носната опструкција и брзината на протокот на кислород. Промена на навиката за дишење преку устата за време на спиењето,

︎ Помага спречување на инфекции на горните дишни патишта.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Силиконски прстен против рчење 1+1 гратис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…