Скара Решетка

350.00 ден

Скара решетка – основа на успешен пикник.

Compare

Опис

Скара решетка – основа на успешен пикник. Храната што се готви на решетката се здобива со сопствен, специфичен вкус и начин кој го користат и високо искусните готвачи. Патем, денес ваквите решетки се користат од искусни професионални готвачи дури и во најелитните ресторани. Дополнителна предност во очите на готвач како овој метод на готвење е отсуството на вишок масло на добиеното јадење – во процесот на пржење се истура од уредот, што не се случува кога се готви, да речеме, во тава. Со решетката до префинет вкус и нема штета на нашето здравје

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Скара Решетка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…