Сложувалка Малиот Инженер

290.00 ден

Сложувалка Малиот Инженер. Сложувалките со години им носат радост на децата. Во денешно време, не само децата, туку и возрасните уживаат во оваа форма на игра. За децата тоа е особено интересно. Сложувалките ги учат децата на упорност и концентрација.

Compare

Опис

Сложувалка Малиот Инженер. Сложувалките со години им носат радост на децата. Во денешно време, не само децата, туку и возрасните уживаат во оваа форма на игра. За децата тоа е особено интересно. Сложувалките ги учат децата на упорност и концентрација. Составувањето на поголеми и помали елементи и креирањето на целосна слика покажува дека редовната и трпелива работа се исплати и има смисла. Освен тоа, сложувалките го смируваат детето кое останува во фокусот подолго време. На пазарот можете да најдете многу различни видови сложувалки, кои можат да се прилагодат на индивидуалните потреби на секое дете.
 
☑Број на парчиња: 24 Парчиња
☑Препорачана возраст: 4+ години

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сложувалка Малиот Инженер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…