Табла за пишување и боење со магнети – DOLU

1,990.00 ден

Табла за пишување и боење со магнети – DOLU. Сетот се состои од Табла која лесно се преклопува и се расклопува.

Compare

Опис

Табла за пишување и боење со магнети – DOLU. Сетот се состои од Табла која лесно се преклопува и се расклопува. Не завзема многу простор во домот. На врвот има 2 клипови со кои можете да прикачите лист хартија без оглед на нејзината големина. Може да се пишува директно на таблата со маркерот, на фиксен лист хартија или да се користи како магнетна табла (магнетните фигури не се вклучени во комплетот). Во средината има корпа во која треба да се стават пастелите, сунѓерот, маркерот или друго. Во сетот има 10 листови со фигури за боење (и сечење, по избор) – букви, бројки, животни, растенија и 1 лист налепници во боја со животни, исто така се вклучени 8 обоени пастели (должина 7,5 см.) За цртање и боење на хартија и 1 црн маркер за табла. Детето може да црта или да вежба пишување. Добивате и сунѓер за бришење

ВО ЗАБЕЛЕШКА НАВЕДЕТЕ КОЈА БОЈА САКАТЕ!!!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Табла за пишување и боење со магнети – DOLU”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…