Тестер за базенска вода

1,490.00 ден

Три коморен тестер за базенска вода за истовремено и сигурно мерење на хлор, бром и PH. Внимателно и постојано одржување на базенот е од исклучително значење за да се осигура дека омилената летна активност на вашето семејство нема да биде уништена од алги или други штетни бактерии.

Compare

Опис

Три коморен тестер за базенска вода за истовремено и сигурно мерење на хлор, бром и PH. Внимателно и постојано одржување на базенот е од исклучително значење за да се осигура дека омилената летна активност на вашето семејство нема да биде уништена од алги или други штетни бактерии. Затоа треба да го одржувате вашиот базен постојано во соодветна хемиска рамнотежа.
Мерната единица е со бела позадина за полесно читање на измерените вредности со 16 бои за хлор или бром и 8 бои за PH.
 
Комплетот содржи:
Пластична кутија
Мерна единица
Графички упатства за употреба
30 таблети DPD 1 (слободен хлор)
30 таблети Фенол

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Тестер за базенска вода”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Вие исто така би сакале…