Хлорна таблета

200.00 ден

Хлорна таблетa. Внимателно и постојано одржување на базенот е од исклучително значење. Неопходно за да се осигура дека омилената летна активност на вашето семејство нема да биде уништена од алги или други штетни бактерии.

Compare

Опис

Хлорна таблетa. Внимателно и постојано одржување на базенот е од исклучително значење. Неопходно за да се осигура дека омилената летна активност на вашето семејство нема да биде уништена од алги или други штетни бактерии.
За да го одржувате вашиот базен постојано во соодветна хемиска рамнотежа се препорачуваат хлорни таблети. Со 80% концентрација на активен хлор и формула со бавно растворање, овие таблети сигурно ќе го одржуваат вашиот базен во совршена форма.
Дозирање: 1 таблета, еднаш неделно за 20 м3 вода.
Добивате една 200гр таблета со 80% активен хлор.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Хлорна таблета”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.